Warto Wiedzieć

 • 1 grudnia 2017

  Usterka w Ford Transit 2,0 TDCi - silnik nie odpala

  Ford Transit 2,0 TDCi, kod silnika FIFA zasilanym olejem napędowym, rok produkcji 2003. Pojazd trafił do serwisu z objawami: silnik nie odpala. Układ sterowania silnika oraz układ paliwowy firmy Delphi. Serwis regeneruje pompę HP Delphi model DFP1. Silnik odpala, ale chodzi bardzo nie równo, falują obroty na biegu jałowym. W sterowniku silnika zapisane są błędy dotyczące czterech wtryskiwaczy. Oddano wtryskiwacze do sprawdzenia na stole probierczym. Zregenerowano komplet czterech wtryskiwaczy (DFI 1.5). Zamontowano oraz odpowietrzono wtryskiwacze zgodnie z procedura producenta. Brak możliwości wykonania adaptacji wtryskiwaczy. Czas wtrysku odczytany z parametrów rzeczywistych był bardzo krótki. Wtryski oddawane do sprawdzenia na stół probierczy trzykrotnie, pozytywnie przechodziły test.

  czytaj więcej >
 • 22 listopada 2017

  Usterka w Audi A6 - niesprawna klimatyzacja

  Pojazd trafił do warsztatu z powodu nie działającej klimatyzacji. Mechanik zajmujący się danym przypadkiem wykonał procedurę odzysku i uzupełnienia czynnik oraz oleju do wartości znamionowych. Mimo wszystko klimatyzacja nadal nie działała. Po dokonaniu diagnostyki komputerowej układu klimatronikc, system nie zarejestrował żadnego błędu. Przypadek trafił na infolinie techniczną...

  czytaj więcej >
 • 9 listopada 2017

  Usterka w Kia Sportage 2.0 - spalenie oleju w dużych ilościach

  Omawiany przypadek serwisowy dotyczy Kia Sportage 2.0 benzyna z 2002 roku z napędem 4X4. Klient uskarża się na braki oleju silnikowego, który to spalał w dość dużych ilościach. Według relacji właściciela pojazdu około 1l na 100 km. Ale to nie koniec anomalii, z okolic tylnej części silnika słyszalny był ,,gwizd” po dokonaniu próby parametru ciśnienia sprężania, wynik badania był pozytywny a wskazywane wartości mieściły się w tolerancji producenta.

  czytaj więcej >
 • 25 października 2017

  Usterka w Opel model Astra H - brak możliwości uruchomienia klaksonu

  W jednym z serwisów naprawczych klient zgłosił problem polegający na braku możliwości uruchomienia ostrzegawczego sygnału dźwiękowego (tzw. klaksonu) podczas, gdy w pojeździe włączone są światła. Podczas kontaktu z infolinią techniczną poinformowano, iż zdemontowano poduszkę gazową i zweryfikowano włącznik klaksonu oraz sprawdzono instalację elektryczną według posiadanego schematu. Poproszono serwis o weryfikację czy problem nie występuje w momencie, kiedy światła są wyłączone.

  czytaj więcej >
 • 9 października 2017

  Usterka w Honda CR-V z silnikiem 2,2 - po naprawie blacharko-lakierniczej klimatyzacja przestała działać

  Prezentowany przypadek serwisowy, dotyczy pojazdu marki Honda CR-V z silnikiem 2,2 zasilanym olejem napędowym, rok produkcji 2008. Pojazd trafił do serwisu z objawami: po naprawie blacharko-lakierniczej klimatyzacja przestała działać. W sterowniku układu klimatyzacji oraz sterowniku silnika brak błędów. Serwis postanowił opróżnić i ponownie nabić układ klimatyzacji odpowiednią ilością czynnika chłodniczego oraz sprawdzić ciśnienie na manometrach (pokazywały prawidłową wartość). Nie nastąpiła poprawa.

  czytaj więcej >
 • 21 września 2017

  Usterka w Peugeot 206 1.6 HDI - problemy z uruchomieniem silnika

  Peugeot 206 1.6 HDI 2006 rok cykliczne problemy z uruchomieniem silnika. W sterowniku silnika nie widnieją zapisane żadne kody usterek. W celu weryfikacji przeprowadzono analizę parametrów rzeczywistych. W momencie, gdy czujnik ciśnienia na zapłonie wskazuje w przybliżeniu około 300 bar nie istnieje możliwość uruchomienia silnika, natomiast w momencie, kiedy ciśnienie jest około 0-3 bar problem nie występuje.

  czytaj więcej >
 • 6 września 2017

  Usterka w Audi Q7 4.2 FSI

  Audi Q7 4.2 FSI z 2008 trafiła do warsztatu z problemem palącej się kontrolki ESP na wskaźniku przyrządu. Po dokonaniu diagnostyki komputerowej, oraz odczycie kodów usterek w sterowniku ABS, gdzie odczytano kod usterek 00526 Włącznik pedału hamulca. Po dokonaniu sprawdzenia instalacji elektrycznej stwierdzono, iż instalacja jest sprawna. Podjęto decyzje wymiany czujnika poleżenia pedału hamulca, jednak po wymianie danego elementu usterka nadal nie została usunięta

  czytaj więcej >
 • 23 sierpnia 2017

  Usterka w Saab 9-5 2.0TB

  Pojazdu nie można było uruchomić. W sterownikach pojazdu brak zapisanych kodów usterek. Diagnostyka komputerowa wykazała problemy z sygnałem obrotów wału korbowego. Rezystancja czujnika mieściła się w odpowiednim zakresie. Ze względu na wysoką cenę czujnika, serwis chciał mieć 100% pewność jego uszkodzenia. Sygnał oscyloskopowy przesłany do eksperta infolinii w celu interpretacji wykazał faktyczną usterkę czujnika i generowanie przez niego nieprawidłowego znacznika (przegięcia z przesunięciem).

  czytaj więcej >
 • 17 sierpnia 2017

  Usterka w Audi A6 - klimatyzacja

  Rozpatrywany przypadek, dotyczy pojazdu Audi A6 z silnikiem 3.0 z roku 2006. Pojazd trafił do warsztatu z powodu nie działającej klimatyzacji. Mechanik zajmujący się danym przypadkiem wykonał procedurę odzysku i uzupełnienia czynnik oraz oleju do wartości znamionowych. Mimo wszystko klimatyzacja nadal nie działała. Po dokonaniu diagnostyki komputerowej układu klimatronikc, system nie zarejestrował żadnego błędu. Przypadek trafił na infolinie techniczną...

  czytaj więcej >
 • 9 sierpnia 2017

  Usterka w Kia Sportage 2.0 - spalanie oleju silnikowego 1l/100 km

  W Kia Sportage 2.0 benzyna z 2002 roku z napędem 4X4 klient uskarża się na braki oleju silnikowego, który to spalał w dość dużych ilościach. Według relacji właściciela pojazdu około 1l na 100 km. Ale to nie koniec anomalii, z okolic tylnej części silnika słyszalny był ,,gwizd” po dokonaniu próby parametru ciśnienia sprężania, wynik badania był pozytywny a wskazywane wartości mieściły się w tolerancji producenta. Po dokonaniu analizy pracy silnika oraz diagnostyki komputerowej zdiagnozowano wypadanie zapłonu. Sprawa trafiła na infolinie techniczną...

  czytaj więcej >

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najważniejsze informacje o promocjach i nowościach.

Zapoznaj się z polityką prywatności