Wymiana akumulatora w samochodach z systemem Start - Stop – o czym należy pamiętać?
Udostępnij artykuł:
Wraz z unowocześnianiem pojazdów wzrasta stopień skomplikowania wymiany akumulatorów. Podczas wymiany akumulatorów w samochodach wyposażonych w system Start-Stop lub systemy zarządzania energią, konieczne jest dostosowanie się do kilku ważnych zasad.
- Większość nowoczesnych samochodów wyposażona jest w system zarządzania energią, który kontroluje pracę akumulatora i zawiera informacje o nim. Aby system ten sprawnie optymalizował ładowanie i rozładowywanie podczas całego okresu eksploatacji akumulatora, konieczne jest wczytanie nowego akumulatora i wykasowanie potencjalnych błędów.
- Stary akumulator zawsze należy wymieniać na nowy w tej samej technologii.
- Należy pamiętać o ważnych etapach postępowania, takich jak: zapisanie personalizacji, wprowadzenie pojazdu w tryb uśpienia przez odłączeniem akumulatora i wczytanie nowego akumulatora.
- Jeśli system zarządzania energią nie ma funkcji identyfikacji, trzeba ponownie wczytać akumulator do pamięci w sterowniku zarządzania energią. Niewykonanie tej czynności grozi usterkami systemu, takimi jak odłączenie odbiorników w samochodzie, zakłócenia pracy rozrusznika i skrócenie żywotności akumulatora.
- Po wymianie i wczytaniu akumulatora należy wykasować błędy pamięci.
- Na koniec należy zaadaptować uprzednio zapisane personalizacje i odbyć jazdę próbną, w celu przetestowania wszystkich systemów.
Wymiana akumulatora w samochodach nowej generacji to skomplikowany proces, dlatego najlepiej zwrócić się po pomoc do specjalistów pracujących w EuroWarsztatach.
>>>Znajdź najbliższy serwis EuroWarsztat, w którym sprawdzisz stan akumulatora <<<
Zobacz również