• EuroWarsztat i Febisponsorami programów w TVN Turbo
 • EuroWarsztat i NTN-SNRsponsorami programów w TVN Turbo
 • Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie
 • Dbamy o bezpieczeństwosprawdzaj stan swojego pojazdu w naszych punktach serwisowych
 • Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie

  Czy wiesz, czym są kalibrowane wtryskiwacze C4i?

  26 września 2019

  Czym są kalibrowane wtryskiwacze C4i?

  Aby spełnić coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące emisji zanieczyszczeń, producenci pojazdów poszukują sposobów dokładniejszego kontrolowania przepływu paliwa do silnika, a tym samym optymalizacji wydajności procesu spalania.

  Doprowadziło to do opracowania wtryskiwaczy, które mogą wykonywać wiele wtrysków podczas cyklu spalania, wtryskiwać paliwo do silnika przy jeszcze wyższym ciśnieniu oraz działać stabilnie we wszystkich warunkach pracy silnika. Tak właśnie działają wtryskiwacze C4i. Wyposażone w ulepszony kod parametru korekcji (znany również jako C4i), wtryskiwacze C4i zapewniają większą dokładność w porównaniu z poprzednimi generacjami wtryskiwaczy C2i i C3i, a jednocześnie są zgodne z normami emisji Euro 6. 

   

  Wtryskiwacze Delphi Technologies C4i DFI 1.20 są montowane jako podzespoły OE do zastosowań w VW 1.6L i 2.0L, a także w markach VW, Audi, Seat, Skoda i MAN w samochodach osobowych i lekkich pojazdach użytkowych. Ponad 7,5 mln wtryskiwaczy znajduje się w obecnie użytkowanych pojazdach, a do tego dojdzie produkcja OE do 2022 r., w tym także przyszłe wdrożenia dla zastosowań związanych ze średnimi obciążeniami i zastosowań terenowych. Oferowane są wtryskiwacze nowe, regenerowane i naprawione.

   

  Na czym polega różnica?

  W ciągu 12 miesięcy od premiery pojazdu wprowadzne są na rynek części zamiennych nowe wtryskiwacze C4i. Wtryskiwacze są identyczne z OE – pochodzą z tej samej linii produkcyjnej, która jest wykorzystywana do zaopatrywania producentów pojazdów. Jedyną różnicą jest opakowanie Delphi Technologies.

  W 2017 r. na rynku pojawiły się wtryskiwacze regenerowane. Wtryskiwacze tego rodzaju wykorzystują te same komponenty OE i są kalibrowane zgodnie z tą samą specyfikacją OE, z zastosowaniem nawet 1000 punktów kalibracji w ramach planu testowego, ale w podzespołach ponownie użyto głównego rdzenia wtryskiwacza (tam gdzie jest to wykonalne) w celu uzyskania części bardziej przyjaznej dla środowiska i efektywniejszej kosztowo. Zarówno nowe, jak i regenerowane wtryskiwacze zgodne ze specyfikacją OE objęte są dwuletnią gwarancją.

  W zeszłym roku uruchomilono również usługę naprawy podzespołów C4i za pośrednictwem autoryzowanego centrum Delphi Diesel Centre. W naprawianych wtryskiwaczach zgodnych z normami OE wymieniane są tylko komponenty niespełniające specyfikacji, dzięki czemu można jeszcze bardziej obniżyć koszty. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie części zamienne są identyczne z częściami OE, a wtryskiwacz jest skalibrowany zgodnie ze specyfikacją OE.

   

  Naprawa wtryskiwaczy C4i uzupełnia ofertę usług dla tych podzespołów najnowszej generacji. Oferując części nowe, regenerowane i naprawione zarówno dla wtryskiwaczy Common Rail, jak i pomp wysokociśnieniowych, możemy zapewnić odpowiednie rozwiązanie dla każdego właściciela pojazdu. Każda z tych trzech opcji zapewnia gwarantowaną jakość OE, ale przy różnym poziomie cenowym, co pozwala dobrać rozwiązanie najlepsze dla Ciebie!

   

   

  Wtryskiwacze Delphi Technologies C4i dostaniesz w EuroWarsztacie

  >>>>>>>www.eurowarsztat.pl/mapa-warsztatow

   

   

  Newsletter

  Zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu otrzymywania newslettera.
  Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być w każdej chwili cofnięte.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Groupauto Polska Sp. z o.o., z siedzibą Aleje Jerozolimskie 56C, 00-803 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO1 oraz uśude2 tj. na podstawie wyrażonej zgody w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną (newsletter) na podany w formularzu rejestracji adres email.

  PEŁNA TREŚĆ KLAUZULI