• Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie
 • Dbamy o bezpieczeństwosprawdzaj stan swojego pojazdu w naszych punktach serwisowych
 • Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie

  Klimatyzacja na każdą porę roku

  26 sierpnia 2019

  Wilgoć, która absorbowana jest do wnętrza układu klimatyzacji, powinna być osuszana. Jeśli tak się nie dzieje, prowadzi to do rdzewienia i w efekcie do rozszczelnienia układu. Jeśli tak się nie dzieje, prowadzi to do rdzewienia i w efekcie końcowym do rozszczelnienia układu.

  Higroskopijny olej absorbyje wilgoć do wnętrza układu klimatyzacji. Jeżeli układ nie pracuje to olej nie jest transportowany przez osuszacz czyli niezwiązana w nim wilgoć może zacząć utleniać aluminium oraz w przypadku oleju niezabezpieczonego chemicznie zacznie on wytwarzać kwas. W przypadku braku obrotu wału kompresora, wilgoć absorbowana przez olej przechodzi pomiędzy wałem a uszczelnieniem czołowym prowadząc do rdzewienia wału kompresora i w efekcie końcowym do roszczelnienia w tym miejscu.

   

  A.Gertruda  (NRF)

   

   

   Przyjedź do EuroWarsztatu, sprawdzimy układ klimatyzacji w Twoim samochodzie!

  >>>>>>>>>> www.eurowarsztat.pl/mapa-warsztatow

  Newsletter

  Zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu otrzymywania newslettera.
  Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być w każdej chwili cofnięte.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Groupauto Polska Sp. z o.o., z siedzibą Aleje Jerozolimskie 56C, 00-803 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO1 oraz uśude2 tj. na podstawie wyrażonej zgody w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną (newsletter) na podany w formularzu rejestracji adres email.

  PEŁNA TREŚĆ KLAUZULI