• Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie
 • Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie
 • Dbamy o bezpieczeństwosprawdzaj stan swojego pojazdu w naszych punktach serwisowych

  Klimatyzacja na każdą porę roku

  26 sierpnia 2019

  Wilgoć, która absorbowana jest do wnętrza układu klimatyzacji, powinna być osuszana. Jeśli tak się nie dzieje, prowadzi to do rdzewienia i w efekcie do rozszczelnienia układu. Jeśli tak się nie dzieje, prowadzi to do rdzewienia i w efekcie końcowym do rozszczelnienia układu.

  Higroskopijny olej absorbyje wilgoć do wnętrza układu klimatyzacji. Jeżeli układ nie pracuje to olej nie jest transportowany przez osuszacz czyli niezwiązana w nim wilgoć może zacząć utleniać aluminium oraz w przypadku oleju niezabezpieczonego chemicznie zacznie on wytwarzać kwas. W przypadku braku obrotu wału kompresora, wilgoć absorbowana przez olej przechodzi pomiędzy wałem a uszczelnieniem czołowym prowadząc do rdzewienia wału kompresora i w efekcie końcowym do roszczelnienia w tym miejscu.

   

  A.Gertruda  (NRF)

   

   

   Przyjedź do EuroWarsztatu, sprawdzimy układ klimatyzacji w Twoim samochodzie!

  >>>>>>>>>> www.eurowarsztat.pl/mapa-warsztatow

  Newsletter

  Zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu otrzymywania newslettera.
  Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być w każdej chwili cofnięte.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Groupauto Polska Sp. z o.o., z siedzibą Aleje Jerozolimskie 56C, 00-803 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO1 oraz uśude2 tj. na podstawie wyrażonej zgody w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną (newsletter) na podany w formularzu rejestracji adres email.

  PEŁNA TREŚĆ KLAUZULI