• Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie
 • Dbamy o bezpieczeństwosprawdzaj stan swojego pojazdu w naszych punktach serwisowych
 • Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie

  Hałasy z układu klimatyzacji? Sprawdź, ich źródło.

  31 lipca 2019

  Hałas może mieć swoje źródło pochodzące od różnych elementów. Hałas słyszalny w kabinie pasażerskiej od parownika (przeważnie przy małej ilości czynnika chłodniczego) lub zanieczyszczonego zaworu rozprężnego.

   

  Hałas od skraplacza, który można podzielić na:

  1. czynniki pochodzenia zewnętrznego – słaby przepływ powietrza przez skraplacz lub chłodnicę cieczy, spowodowany zanieczyszczeniem skraplacza/chłodnicy, uszkodzenie sprzęgła lub silnika wentylatora, pokrzywione lamele.
  2. czynniki pochodzenia wewnętrznego –zanieczyszczenie układu, nieprawidłowy lub zanieczyszczony czynnik, za dużo/za mało oleju, za dużo/za mało czynnika chłodniczego.

   

  Hałasy są również wytwarzane przez nieprawidłowo zamocowane przewody klimatyzacji na stronie niskiego i wysokiego ciśnienia - drgania z układu są przenoszone na karoserię pojazdu. Tulejki montażowe w uchwytach kompresora popękane lub ich brak, zgubione lub dokręcone nieprawidłowym momentem śruby montażowe.

  Oczywiście hałasy mogą pochodzić również od uszkodzonych łożysk w kompresorze i wszystkich elementów napędzanych z tego samego paska napędowego co kompresor (alternator, pompa wody, napinacz, itp.).

  A.Gertruda  (NRF)

   

   Przyjedź do EuroWarsztatu, sprawdzimy układ klimatyzacji w Twoim samochodzie!

  >>>>>>>>>> www.eurowarsztat.pl/mapa-warsztatow

  Newsletter

  Zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu otrzymywania newslettera.
  Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być w każdej chwili cofnięte.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Groupauto Polska Sp. z o.o., z siedzibą Aleje Jerozolimskie 56C, 00-803 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO1 oraz uśude2 tj. na podstawie wyrażonej zgody w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną (newsletter) na podany w formularzu rejestracji adres email.

  PEŁNA TREŚĆ KLAUZULI