• Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie
 • Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie
 • Dbamy o bezpieczeństwosprawdzaj stan swojego pojazdu w naszych punktach serwisowych

  Warto wiedzieć

  • 30 maja 2019

   CZĘŚCI DO KLIMATYZACJI - NOWE, CZY UŻYWANE?

   Właściciel podczas naprawy pojazdu boryka się często z dylematem „część nowa, czy używana”. Wybór ciężki bo związany z ubytkiem na koncie paru ładnych złotych. Wiele części w samochodzie zużywa się eksploatacyjnie i po wyjęciu ich z tzw. „rozbitka” możemy je z powodzeniem użyć ponownie w innym samochodzie. Niestety w przypadku używanych części klimatyzacji samochodowej, jesteśmy w większości przypadków skazani na porażkę.

   czytaj więcej >
  • 30 maja 2019

   PRZEGLĄD KLIMATYZACJI: KONIECZNOŚĆ, CZY NACIĄGANIE?

   to pytanie często pojawia się od strony właścicieli samochodów. „Po co mi przegląd klimatyzacji, skoro moja jeszcze działa? Czuję wyraźnie niższą temperaturę z kratek wentylacyjnych. Nabiję gazu jak przestanie działać”. Za każdą procedurą przeglądu, wymiany zużytej części, wymiany płynu eksploatacyjnego lub naprawy naszego pojazdu idzie w parze konkretna kwota pieniędzy, która musi być na to przeznaczona. Oczywistym jest, że większość właścicieli samochodów będzie szukała jak najkorzystniejszego dla nich rozwiązania finansowego.

   czytaj więcej >
  • 15 października 2018

   Dlaczego warto wymieniać żarówki samochodowe parami?

   Część kierowców uważa zalecenia wymiany żarówki parami za niepotrzebną inwestycję. Jednak stawką w oszczędności kilku złotych może być zdrowie i życie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

   czytaj więcej >
  • 25 września 2018

   Bezpieczeństwo na drodze - dlaczego warto sprawdzać, czy oświetlenie jest markowe?

   Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Instytut Badawczy ABC Rynek i Opinia, które zostały zlecone przez firmę OSRAM, zostało wykazane, że tylko 9% kierowców potrafi sprawdzić czy żarówki w ich samochodach są oryginalne. A ile osób poświęca czas, aby tego dokonać?...

   czytaj więcej >
  • 6 sierpnia 2018

   Akumulator i upały

   Powrót z wakacji. Na parkingu przy hotelu lub lotnisku czeka samochód. Pakujesz bagaże, przekręcasz kluczyk w stacyjce… I nic. Samochód stoi. Akumulator nie działa. Czy wystarczy kilka dni postoju, żeby się rozładował? Jeśli zostawiłeś go na pełnym słońcu, w piekielnym upale, to tak. Powszechnie uważa się, że najtrudniejszy czas dla akumulatora to sezon zimowy, tymczasem upały szkodzą mu dużo bardziej.

   czytaj więcej >
  • 9 marca 2015

   Zanim kupisz używane opony – uważaj!

   Wiosna to dla wielu kierowców sezon zakupu opon. Niestety – ze względu na ograniczone budżety wiele osób rozważa zakup ogumienia używanego. Naszym zdaniem nie ma to ekonomicznego uzasadnienia, ponieważ opona używana, choć tańsza , ma znacznie mniejszą wytrzymałość niż opona nowa – zazwyczaj wytrzymuje zaledwie sezon, podczas gdy nowa – przynajmniej dwa – trzy sezony. Zakup używanych opon oznacza nie tylko problemy z przyczepnością, ale także ryzyko wystrzału opony lub problemy z jej wyważeniem.

   czytaj więcej >
  • 14 stycznia 2015

   Wymiana przewodów hamulcowych - Zanim pękną

   Z wymianą przewodów hamulcowych nie trzeba czekać na ostrzeżenie diagnosty. Praktycznie wszyscy producenci samochodów zalecają ich profilaktyczną wymianę, co 5 – 7 lat.

   czytaj więcej >
  • 31 grudnia 2014

   Świece żarowe - Kiedy robi się zimno

   Chłodne poranki bezlitośnie weryfikują stan każdego samochodu. W sposób szczególny obciążone są wszystkie elementy odpowiedzialne za poranny rozruch. Jednym z nich są świece żarowe.

   czytaj więcej >

  Newsletter

  Zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu otrzymywania newslettera.
  Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być w każdej chwili cofnięte.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Groupauto Polska Sp. z o.o., z siedzibą Aleje Jerozolimskie 56C, 00-803 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO1 oraz uśude2 tj. na podstawie wyrażonej zgody w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną (newsletter) na podany w formularzu rejestracji adres email.

  PEŁNA TREŚĆ KLAUZULI