• Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie
 • Dbamy o bezpieczeństwosprawdzaj stan swojego pojazdu w naszych punktach serwisowych
 • Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie

  Warto wiedzieć

  • 17 stycznia 2020

   Negatywne wibracje - wyeliminuj je!

   Redukcja hałasu, wibracji oraz uciążliwości stała się w motoryzacji osobnym i indywidualnym zagadnieniem. W celu zredukowania tych niepożądanych efektów producenci wyposażają pojazdy w odpowiednie materiały i rozwiązania izolujące oraz ograniczające wibracje. Ale na czym dokładnie polegają stosowane metody? SPRAWDZAMY!

   czytaj więcej >
  • 16 stycznia 2020

   Cewka zapłonowa - działania i przyczyny awarii

   Układ zapłonowy pojazdu musi gwarantować zapłon właściwego cylindra w odpowiednim momencie i to tysiące razy na minutę! Za wywołanie iskry odpowiadają cewki zapłonowe. Na czym polega ich działanie i jakie są najczęstsze przyczyny awarii? Podpowiadamy!

   czytaj więcej >
  • 8 stycznia 2020

   Rozrusznik nie przestaje się obracać - co zrobić?

   Rozrusznik to ważny element w układzie elektrycznym samochodu, który uruchamia silnik! Ta część może ulec różnym usterkom, na przykład w postaci ciągłej pracy. Co zrobić, gdy rozrusznik nie przestaje się obracać? Sprawdź możliwe przyczyny!

   czytaj więcej >
  • 8 stycznia 2020

   Alternator w autach hybrydowych. Co warto o nim wiedzieć?

   Samochody z hybrydowymi układami napędowymi narodziły się już na początku XX w. Od tego czasu rozwój technologii wielokrotnie zmieniał sposób funkcjonowania elementów silnika, w tym alternatora i rozrusznika. Jak wygląda obecnie rola tych dwóch podzespołów w hybrydach?

   czytaj więcej >
  • 8 stycznia 2020

   Jak sprawdzić rozrusznik bez jego demontażu?

   Używamy go przynajmniej kilka razy dziennie, zapominając, że w końcu i on może odmówić nam posłuszeństwa. Rozrusznik, bo o nim mowa, może przestać działać z różnych powodów. Eksperci AS-PL podpowiadają, w jaki sposób można zdiagnozować źródło problemów w tym podzespole.

   czytaj więcej >
  • 23 grudnia 2019

   Elektryczne pompy wody: Większa wydajność, niższa emisja.

   Silniki wyposażone w elektronicznie sterowane i napędzane pompy wody są wydajniejsze i charakteryzują się wyraźnie niższym poziomem emisji. Nic dziwnego, że coraz więcej producentów decyduje się montować je w swoich autach. Zobacz, co sprawia, że są tak wydajne!

   czytaj więcej >
  • 11 grudnia 2019

   Zadbaj o żywotność akumulatora!

   W kontekście żywotności akumulatora bardzo ważna jest profilaktyka. Dlatego warto regularnie sprawdzać jego stan naładowania i dokonywać nawet najbardziej podstawowej diagnostyki.Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę!

   czytaj więcej >
  • 11 grudnia 2019

   Płyn do układu chłodzenia - jak wybrać właściwy?

   Układ chłodzenia to wbrew pozorom bardzo skomplikowany system mający za zadanie o wiele więcej niż tylko chłodzenie silnika. Jak wybrać właściwy płyn do chłodnicy i o czym należy pamiętać przy kontroli całego układu chłodzenia? Podpowiadamy!

   czytaj więcej >
  • 3 grudnia 2019

   Lampa - jaki wybrać model?

   Niegdyś dłuższy kabel zakończony oprawką z żarówką bądź jarzeniówką musiał wystarczyć do efektywnego oświetlenia miejsce pracy w warsztacie samochodowym. Dziś zastąpiły je wydajne lampy robocze LED, jednak różnorodność typów i modeli może mechanikowi… utrudnić wybór odpowiedniej do swoich potrzeb.

   czytaj więcej >
  • 2 grudnia 2019

   Honda FR-V oraz civic i-VTEC. Ciekawostki o rozrządzie i skrzyni biegów

   Jeśli planujesz zakup starszego modelu Hondy, warto abyś znał specyfikę niektórych kluczowych podzespołów. Chodzi m.in. o dość kłopotliwy montaż rozrządu oraz niską trwałość skrzyni biegów.

   czytaj więcej >

  Newsletter

  Zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu otrzymywania newslettera.
  Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być w każdej chwili cofnięte.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Groupauto Polska Sp. z o.o., z siedzibą Aleje Jerozolimskie 56C, 00-803 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO1 oraz uśude2 tj. na podstawie wyrażonej zgody w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną (newsletter) na podany w formularzu rejestracji adres email.

  PEŁNA TREŚĆ KLAUZULI