• Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie
 • Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie
 • Dbamy o bezpieczeństwosprawdzaj stan swojego pojazdu w naszych punktach serwisowych

  Warto wiedzieć

  • 22 sierpnia 2019

   Czym różni się klimatyzacja samochodowa od lodówki?

   Zastanawiałeś się kiedyś, czym różni się klimatyzacja samochodowa od lodówki? Jeśli to pytanie spędza Ci sen z powiek, koniecznie kliknij, aby uzyskać odpowiedź.

   czytaj więcej >
  • 21 sierpnia 2019

   GDi – na dobre warto poczekać

   GDI, czyli silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem, istnieje na rynku już od lat 50-tych XX wieku. Jednak ten paliwooszczędny układ zyskał największą popularność w samochodach osobowych dopiero w ostatniej dekadzie. Obecnie ponad jedna trzecia lekkich pojazdów użytkowych produkowanych na świecie jest wyposażona w system paliwowy GDI – do których firma Delphi Technologies dostarczyła ponad cztery miliony układów!

   czytaj więcej >
  • 20 sierpnia 2019

   Właściwy dobór akumulatora

   Właściwy dobór akumulatora determinowany jest przez wiele czynników. Decydując się na jego samodzielne dobranie ryzykujemy, że wybór ten nie będzie właściwy. Dlatego w tej sprawie powinniśmy skorzystać z porady specjalisty.

   czytaj więcej >
  • 14 sierpnia 2019

   Skąd się bierze wilgoć wewnątrz układu klimatyzacji samochodowej?

   Każda nieszczelność (niewłaściwy montaż, rozszczelnienie) na układzie klimatyzacji wiąże się z dużą absorpcją wilgoci i zapełnianiem wkładu filtro-osuszacza. Aby temu zapobiec, warto stosować wysokiej jakości oleje sprężarkowe z bardzo niskim potencjałem pochłaniania wilgoci.

   czytaj więcej >
  • 13 sierpnia 2019

   Awarie układu chłodzenia - jak sobie z nimi radzić?

   Coraz mniejsze, ale jednocześnie bardziej wydajne silniki nowoczesnych samochodów wymagają bardziej efektywnego chłodzenia. Jak jednostce napędowej oraz turbosprężarce zapewniana jest optymalna temperatura pracy i jakie są najczęstsze awarie odpowiadającego za to układu?

   czytaj więcej >
  • 8 sierpnia 2019

   Dlaczego filtro-osuszacz musi być wymieniany?

   Filtro-osuszacz powinien być wymieniony przy każdym otwarciu układu klimatyzacji (również nieszczelności układu) oraz w przypadku kiedy jest zapełniony wilgocią lub zablokowany przez zanieczyszczenia.

   czytaj więcej >
  • 31 lipca 2019

   Hałasy z układu klimatyzacji? Sprawdź, ich źródło.

   Hałas może mieć swoje źródło pochodzące od różnych elementów. Hałas słyszalny w kabinie pasażerskiej od parownika (przeważnie przy małej ilości czynnika chłodniczego) lub zanieczyszczonego zaworu rozprężnego.

   czytaj więcej >
  • 28 lipca 2019

   W jaki sposób mogę korzystać z klimatyzacji w najbardziej skuteczny sposób latem i zimą?

   Jak szybko obniżyć temperaturę w samochodzie? Otwórz okna, aby temperatura naturalnie spadła. Dopiero po chwili włącz klimatyzację i ciesz się chłodem w upalne dni.

   czytaj więcej >
  • 25 lipca 2019

   Sprzedaż rośnie, a emisja tlenków azotu maleje.

   W Europie specyfikacje Euro 6c i Euro 6d TEMP weszły w życie we wrześniu 2017 r. I jak to zazwyczaj bywa, nowe regulacje stały się jeszcze bardziej rygorystyczne. Zgodnie z najnowszymi normami, ograniczenia pozostają dokładnie takie same natomiast nowe pojazdy muszą wykazać, że mogą spełnić cele dotyczące emisji tlenków azotu (NOx) i cząstek stałych w jeszcze trudniejszych warunkach testowych. Oznacza to zarówno testy laboratoryjne jak i drogowe - zharmonizowaną na całym świecie procedurę testowania o nazwie WLTP dla testów Euro 6c i Prawdziwe Emisje z Jazdy (RDE) dla Euro 6D TEMP.

   czytaj więcej >
  • 23 lipca 2019

   Moja klimatyzacja jest nieszczelna, co mogę zrobić?

   Nieszczelność klimatyzacji jest poważnym uszkodzeniem tego układu. Lokalizacją nieszczelności i naprawą układu powinien zająć się wyspecjalizowany warsztat.

   czytaj więcej >

  Newsletter

  Zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu otrzymywania newslettera.
  Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być w każdej chwili cofnięte.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Groupauto Polska Sp. z o.o., z siedzibą Aleje Jerozolimskie 56C, 00-803 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO1 oraz uśude2 tj. na podstawie wyrażonej zgody w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną (newsletter) na podany w formularzu rejestracji adres email.

  PEŁNA TREŚĆ KLAUZULI