• EuroWarsztat i Febisponsorami programów w TVN Turbo
 • EuroWarsztat i NTN-SNRsponsorami programów w TVN Turbo
 • Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie
 • Dbamy o bezpieczeństwosprawdzaj stan swojego pojazdu w naszych punktach serwisowych
 • Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie

  Warto wiedzieć

  • 21 października 2019

   Jak ustrzec się przed awarią alternatora?

   Uważnie przysłuchuj się swojej maszynie - jeśli dochodzi z niej nadmierny hałas, może oznaczać to, że w Twoim aucie doszło do mechanicznej usterki tego ważnego elementu. Sprawdź, co możesz zrobić w sytuacji awarii!

   czytaj więcej >
  • 16 października 2019

   Wibracje samochodu. Skąd się biorą i jak walczą z nimi producenci?

   Gdyby zapytać kierowców, co najbardziej irytuje ich podczas jazdy, wielu wymieni pewnie hałasowanie wysłużonych elementów eksploatacyjnych oraz uciążliwe drgania nadwozia. Często źródłem tych drugich jest silnik, dlatego warto wiedzieć, jakie rozwiązania odpowiadają za redukcję wibracji.

   czytaj więcej >
  • 16 października 2019

   Jak radzić sobie z awariami układu chłodzenia?

   Coraz mniejsze, ale jednocześnie bardziej wydajne silniki, wymagają efektywniejszego chłodzenia. Eksperci febi Bilstein przypominają, jakie są najczęstsze awarie układu chłodzenia, a także w jaki sposób jednostkom napędowym i turbosprężarkom zapewniana jest optymalna temperatura pracy.

   czytaj więcej >
  • 16 października 2019

   Jeździsz z oświetleniem LED? Sprawdź, czy robisz to zgodnie z prawem

   Lampy LED, popularnie zwane retrofitami, na dobre zagościły na polskim rynku oświetlenia samochodowego. Nie każdy wie jednak, że stosowanie ich jako zamienników żarówek halogenowych w autach poruszających się po drogach publicznych, jest nielegalne. Wynika to z tego, że nie zostały wprowadzone jeszcze określone normy homologacyjne – przypominają eksperci firmy OSRAM.

   czytaj więcej >
  • 16 października 2019

   Czy Twoje auto posiada inteligny układ chłodzenia? Zobacz, jakie są jego najważniejsze cechy!

   Wraz z wprowadzeniem na rynek silników o mniejszej pojemności i większej mocy, za to o bardziej złożonej budowie, nastała potrzeba większej optymalizacji układu chłodzenia pojazdu.

   czytaj więcej >
  • 10 października 2019

   Jak ustrzec się przed awarią alternatora!

   Czy wiesz, że pierwszy alternator skonstruował Nikola Tesla w 1981 roku? Dziś jest on nieodzownym elementem zarówno w starszych, jak i nowoczesnych samochodów, a jego awaria może przysporzyć nam nie lada kłopotów!

   czytaj więcej >
  • 9 października 2019

   Wybór akumulatora do samochodu

   Wybór akumulatora do samochodu to wcale nie taka prosta sprawa. Wraz z wejściem nowych technologii możesz mieć wpływ na jego wydajność i żywotność. Czym różnią się technologie AGM i EFB od tradycyjnych i jak wybrać właściwy akumulator dla swojego auta? SPRAWDŹ!

   czytaj więcej >
  • 3 października 2019

   Klocki hamulcowe - postaw na jakość!

   Wraz ze spadkiem temperatur i pogorszeniem się pogody nasza droga hamowania znacznie się wydłuża. Chyba, że zadbamy o dobre klocki hamulcowe!

   czytaj więcej >
  • 26 września 2019

   4 jasne zasady dotyczące świateł samochodowych

   Oświetlenie to jeden z najistotniejszych elementów wpływających na bezpieczeństwo jazdy. To oczywiste: lepsza widoczność to więcej czasu na reakcję i większa szansa na uniknięcie wypadku. Niestety, mniej oczywiste wśród niektórych kierowców okazują się reguły, do których należy się stosować. Oto podstawowe zasady dbania o oświetlenie samochodowe według ekspertów firmy OSRAM.

   czytaj więcej >
  • 26 września 2019

   Czy wiesz, czym są kalibrowane wtryskiwacze C4i?

   Aby spełnić coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące emisji zanieczyszczeń, producenci pojazdów poszukują sposobów dokładniejszego kontrolowania przepływu paliwa do silnika, a tym samym optymalizacji wydajności procesu spalania.

   czytaj więcej >

  Newsletter

  Zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu otrzymywania newslettera.
  Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być w każdej chwili cofnięte.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Groupauto Polska Sp. z o.o., z siedzibą Aleje Jerozolimskie 56C, 00-803 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO1 oraz uśude2 tj. na podstawie wyrażonej zgody w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną (newsletter) na podany w formularzu rejestracji adres email.

  PEŁNA TREŚĆ KLAUZULI