• Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie
 • Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie
 • Dbamy o bezpieczeństwosprawdzaj stan swojego pojazdu w naszych punktach serwisowych

  Co się dzieje podczas przeglądu układu klimatyzacji?

  10 lipca 2019

  Po pierwsze należy rozróżnić pojęcie przeglądu od naprawy.


  Przegląd klimatyzacji ma zastosowanie do momentu, kiedy układ działa, klient nie narzeka na niedogodności z nim związane i w układzie jest prawidłowy czynnik chłodniczy z prawidłowym i czystym olejem. W przypadku braku działania czasowego lub całkowitego układu, stwierdzenia nieszczelności układu związanego z dużym ubytkiem lub brakiem czynnika, kiedy obsługujący podczas przeglądu stwierdzi jakiekolwiek zanieczyszczenie układu to powinno się dalszą obsługę traktować już jako naprawę układu klimatyzacji.
  Podczas okresowego przeglądu układu klimatyzacji musi dojść do uzupełnienia czynnika chłodniczego i pozbycia się niezwiązanej jeszcze w osuszaczu wilgoci.Uzupełnienie czynnika polega na wyewakuowaniu czynnika chłodniczego z układu klimatyzacji samochodowej, zmierzeniu jego ilości, wypróżniowaniu układu dla spowodowania odparowania niezwiązanej jeszcze w osuszaczu wilgoci i podaniu do układu przewidzianej do danego samochodu ilości czynnika.

  A.Gertruda

  NRF

  Sprawdź układ klimatyzacji w najbliższym EuroWarsztacie

  >>>>>>>www.eurowarsztat.pl/mapa-warsztatow

   

  Newsletter

  Zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu otrzymywania newslettera.
  Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być w każdej chwili cofnięte.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Groupauto Polska Sp. z o.o., z siedzibą Aleje Jerozolimskie 56C, 00-803 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO1 oraz uśude2 tj. na podstawie wyrażonej zgody w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną (newsletter) na podany w formularzu rejestracji adres email.

  PEŁNA TREŚĆ KLAUZULI