• EuroWarsztat i Febisponsorami programów w TVN Turbo
 • EuroWarsztat i NTN-SNRsponsorami programów w TVN Turbo
 • Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie
 • Dbamy o bezpieczeństwosprawdzaj stan swojego pojazdu w naszych punktach serwisowych
 • Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie

  Jaki rozrusznik stosuje się w aucie z systemem Start – Stop?

  24 października 2019

  System Start-Stop to układ elektroniczny, który wyłącza i włącza silnik. Stosuje się go w nowych autach od kilku lat z konieczności ograniczenia poziomu emisji CO2.

  System ma ograniczyć emisję CO2 oraz zużycie paliwa. Zaczyna działać (wyłącza silnik) po zatrzymaniu auta, ustawieniu przez kierowcę drążka w pozycji neutralnej (skrzynia manualna) i zdjęciu nogi z pedału sprzęgła. Podczas postoju urządzenia elektryczne działają bez zmian. Wciśnięcie pedału sprzęgła wzbudza system – czujnik pedału wysyła sygnał o konieczności uruchomienia silnika, który zostaje uruchomiony po naciśnięciu pedału gazu. W autach z automatyczną skrzynią biegów czujnik znajduje się pod pedałem hamulca. System powoduje największe ograniczenia podczas jazdy miejskiej oraz podczas stania w korkach.

  System niesie za sobą konieczność częstszego uruchamiania silnika, więc elementy współpracujące z silnikiem muszą być wzmocnione.

  Rozruszniki do systemów Start - Stop są zaprojektowane, aby sprostać wielokrotnie większej liczbie rozruchów. Mają one wzmocnioną konstrukcję, charakteryzującą się przede wszystkim większą wytrzymałością i trwałością (dobrą jakością) użytych materiałów. Dotyczy to samej obudowy, jak i wszystkich elementów złożeniowych, czyli łożyskowań, przekładni planetarnej, mechanizmów zazębiających, komutatora, szczotek/szczotko trzymacza.

  Pozostałe funkcje oraz zasadnicza budowa niczym się nie różni od standardowego rozrusznika.

  Warto zwrócić uwagę, że rozrusznik typu Start - Stop jest tylko jednym z ważnych elementów całościowego systemu. Żywotność i wytrzymałość rozrusznika zależy w dużej mierze od pozostałych rozwiązań konstrukcyjnych całego systemu Start - Stop.

   

  Sprawdź w najbliższym w EuroWarsztacie jaki rozrusznik wybrać!

  >>>>>>>www.eurowarsztat.pl/mapa-warsztatow

  Newsletter

  Zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu otrzymywania newslettera.
  Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być w każdej chwili cofnięte.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Groupauto Polska Sp. z o.o., z siedzibą Aleje Jerozolimskie 56C, 00-803 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO1 oraz uśude2 tj. na podstawie wyrażonej zgody w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną (newsletter) na podany w formularzu rejestracji adres email.

  PEŁNA TREŚĆ KLAUZULI