• EuroWarsztat i Febisponsorami programów w TVN Turbo
 • EuroWarsztat i NTN-SNRsponsorami programów w TVN Turbo
 • Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie
 • Dbamy o bezpieczeństwosprawdzaj stan swojego pojazdu w naszych punktach serwisowych
 • Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie

  Jak dbać o akumulator, aby posłużył jak najdłużej.

  19 września 2019

  Żywotność akumulatora może skrócić wiele czynników. Prócz doboru akumulatora, wpływ na to ma też jazda na krótkich dystansach i intensywne korzystanie z wyposażenia elektronicznego pojazdu, a także rzadkie lub nieregularne użytkowanie samochodu, powodujące samorozładowanie. Inną przyczyną skróconego okresu pracy akumulatora jest pogoda: temperatury niskie zwiększają pobór energii podczas rozruchu, a wysokie – sprzyjają wspomnianemu samorozładowaniu.

  Nie mniejszy wpływ mają też różnego rodzaju uszkodzenia obudowy, w przypadku których konieczna jest wymiana akumulatora, gdyż może on zagrażać bezpieczeństwu naszemu i pozostałych elementów instalacji elektrycznej pojazdu. Nie można pominąć też mogącego nieodwracalnie zniszczyć akumulator przeładowania, wywołanego przez niepoprawne ładowanie bez inteligentnego prostownika lub niesprawny alternator.

  Ważna w kontekście żywotności akumulatora jest też jego kontrola. Częste i poprawne badania pozwalają wykryć potencjalne nieprawidłowości i zapewnić odpowiedni stan naładowania. Kontrole akumulatora pozwalają uniknąć jego niepotrzebnej wymiany – często decydujemy się na zakup nowego akumulatora zakładając, że stary nie jest sprawny, podczas gdy jest on jedynie niedoładowany.

  Dbałość o żywotność akumulatora nie tylko pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, ale też przyczyni się do lepszego stanu środowiska naturalnego. Gdy jednak konieczna jest wymiana, należy wziąć pod uwagę zapotrzebowanie energetyczne pojazdu i zalecenia jego producenta.

   

  Eksperci w serwisach EuroWarztat zajmą się doborem odpowiedniego akumulatora do Twojego auta.

  Znajdź EuroWarsztat w Twojej okolicy >>>>>>>www.eurowarsztat.pl/mapa-warsztatow

  Newsletter

  Zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu otrzymywania newslettera.
  Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być w każdej chwili cofnięte.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Groupauto Polska Sp. z o.o., z siedzibą Aleje Jerozolimskie 56C, 00-803 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO1 oraz uśude2 tj. na podstawie wyrażonej zgody w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną (newsletter) na podany w formularzu rejestracji adres email.

  PEŁNA TREŚĆ KLAUZULI