• Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie
 • Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie
 • Dbamy o bezpieczeństwosprawdzaj stan swojego pojazdu w naszych punktach serwisowych

  GDi – na dobre warto poczekać

  21 sierpnia 2019

  Z pewnością jest tak w przypadku bezpośredniego wtrysku benzyny. To rozwiązanie, nazywane w skrócie GDi, istnieje na rynku już od dłuższego czasu. Mimo że debiut miał miejsce w połowie lat 50-tych XX wieku, ten paliwooszczędny układ zyskał największą popularność w samochodach osobowych dopiero w ostatniej dekadzie. W związku z tym, że w kolejnych latach systemy GDi będą coraz istotniejszym elementem oferty, zastanówmy się co to oznacza dla warsztatów i ich dostawców oraz przyjrzyjmy się bliżej ewolucji technologii bezpośredniego wtrysku benzyny.

  Chociaż przez wielu uważana za nową technologię, technologia GDi sięga początków XX wieku, kiedy to Leon Levavasseur, inżynier specjalizujący się w budowie elektrowni, opracował ją na potrzeby pierwszego na świecie silnika V8. Od tego czasu konstrukcja ta szybko stała się preferowanym modelem do budowy wysokowydajnych silników lotniczych, zwłaszcza w Niemczech. Jednak zapotrzebowanie na zaawansowane materiały oznaczało, że rozwiązanie nie odniosło sukcesu w produkcji samochodów aż do modelu Mercedes 300 SL, słynnego Gullwing, w 1955 roku. Nawet wtedy „sukces” ograniczał się do małych, w dużej mierze produkowanych ręcznie, serii produkcyjnych. Przenieśmy się 60 lat w przyszłość – to czas rozkwitu technologii GDi! Ale skąd wynika ta nagła zmiana?

  To proste – przyczyną są emisje, a raczej obowiązujące ograniczenia w tym zakresie! Od początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku nowe samochody musiały spełniać coraz surowsze normy emisji spalin. Do 2021 r. europejskie normy wyznaczą ograniczenie całkowitej emisji CO2 do maksymalnej średniej wartości 95 g/km, co oznacza istotną redukcję w porównaniu ze średnią UE wynoszącą 118,5 g/km w 2017 r. Aby osiągnąć te cele, jak również zmniejszyć poziom zużycia paliwa, producenci pojazdów sięgają po wszelkie dostępne rozwiązania technologiczne. Jednym z nich jest znana już technologia GDi.

  Obecnie ponad jedna trzecia lekkich pojazdów użytkowych produkowanych na świecie jest wyposażona w system paliwowy GDi – do których firma Delphi Technologies dostarczyła ponad cztery miliony układów! Według prognoz globalny rynek GDi będzie rósł o ponad 10% rocznie aż do 2026 r., co oznacza, że zwiększy się liczba właścicieli pojazdów poszukujących wysokiej jakości niezależnych napraw. Jest to znacząca okazja do świadczenia usług, której nie wolno przegapić!

  Natomiast dobrą wiadomością jest to, że można łatwo skorzystać z nadarzającej się szansy do zwiększenia sprzedaży. Dzięki współpracy z Delphi Technologies, wiodącym producentem systemów GDi o jakości wyposażenia oryginalnego, możesz zyskać dostęp do wszystkiego, co potrzebne, aby wejść w jeden z najszybciej rozwijających się segmentów napraw pojazdów. Nasz zupełnie nowy program serwisowy GDi obejmuje wtryskiwacze i pompy OE, które można stosować w ponad 2,1 mln popularnych pojazdów PSA wyposażonych w nasze układy GDi, a także zestawy serwisowe, elektroniczne i hydromechaniczne narzędzia diagnostyczne, sprzęt testowy oraz odpowiedni wybór szkoleń. Dzięki tym możliwościom będziesz w stanie świadczyć we własnym zakresie bardzo lukratywne usługi, generując dodatkowe przychody i zyski dzięki istniejącym, jak i nowym klientom. Profesjonalni serwisanci w warsztatach wybierają tylko sprawdzone rozwiązania. Dobrze o tym wiedzą mechanicy serwisów EuroWarsztat, którzy na co dzień pracują z produktami Delphi Technologies i systemami GDI.
  Rozwiązania GDi długo czekały na swój czas – ale teraz, gdy ich popularność gwałtownie rośnie, nie zwlekaj z inwestycją w ten ekscytujący, szybko rozwijający się segment rynku.

  Części GDi są już dostępne!

  Dzięki nowym programie serwisowym GDi Delphi Technologies zyskasz dostęp do pomp i wtryskiwaczy OE oraz zestawów serwisowych do ponad 2,1 mln popularnych pojazdów PSA. 

   

  Program

  Nr ref. Delphi Technologies

  Opis

  Nr ref. VM

  PSA 1.2l 3cyl Euro 6.1

  28579609

  Wtryskiwacz

  9810335380 | 3645946

  PSA 1.2l 3cyl Euro 6.1

  28377613

  Pompa

  9819061280 | 3639868 | 3553424

  PSA 1.2l 3cyl Euro 6.1

  28452629

  Zestaw serwisowy wtryskiwacza

  1611718680 | 3645947

  PSA 1.2l 3cyl Euro 6.2

  28581176

  Wtryskiwacz

  9822716080

  PSA 1.2l 3cyl Euro 6.2

  28446039

  Pompa

  9812133780

  PSA 1.2l 3cyl Euro 6.2

  28592121

  Zestaw serwisowy wtryskiwacza

  1637833380

  Dodatkowo program Delphi Technologies obejmuje:

  • Kompleksowe elektroniczne i hydrauliczne rozwiązania diagnostyczne z testerem diagnostycznym OBD
  • HD3000: tester układów wysokiego ciśnienia umożliwiający bezpieczne elektroniczne kontrolowanie dowolnego punktu testowego układu wysokiego ciśnienia do 3000 bar
  • LP35: tester układów niskiego ciśnienia o szerokim zakresie opcji kontrolnych
  • Zestaw do testowania wtryskiwaczy elektromagnetycznych umożliwiający sprawdzenie indukcyjności, rezystancji i izolacji wtryskiwaczy oraz aktywowanie komponentów
  • Plus specjalistyczne urządzenie testujące umożliwiające testowanie zarówno systemów GDi, jak i systemów wtrysku paliwa (PFi) w ciągu zaledwie pięciu minut, a także szkolenia na poziomie OE.
  • Dzięki dostępowi do części OE, narzędzi i know-how producenta OE, możesz teraz zaoferować swoim klientom kompletne rozwiązanie do serwisowania układów GDi.

  Gdzie dowiedzieć się więcej o GDi? Najlepiej od sprawdzonego fachowca. Właściciele aut mogą skorzystać ze strony www.eurowarsztat.pl i tam znaleźć listę warsztatów w okolicy, aby skontaktować się z jednym z nich.

   

  Newsletter

  Zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu otrzymywania newslettera.
  Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być w każdej chwili cofnięte.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Groupauto Polska Sp. z o.o., z siedzibą Aleje Jerozolimskie 56C, 00-803 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO1 oraz uśude2 tj. na podstawie wyrażonej zgody w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną (newsletter) na podany w formularzu rejestracji adres email.

  PEŁNA TREŚĆ KLAUZULI