• EuroWarsztat i Febisponsorami programów w TVN Turbo
 • EuroWarsztat i NTN-SNRsponsorami programów w TVN Turbo
 • Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie
 • Dbamy o bezpieczeństwosprawdzaj stan swojego pojazdu w naszych punktach serwisowych
 • Międzynarodowa sieć serwisów samochodowych: 280 w Polsce, ponad 6 tys. na Świecie

  Sprawdzanie stanu akumulatora przed sezonem

  2 lipca 2019

  W kontekście żywotności akumulatora bardzo ważna jest profilaktyka. Dlatego warto regularnie sprawdzać jego stan naładowania i dokonywać nawet najbardziej podstawowej diagnostyki.

  Prócz kontroli stanu obudowy akumulatora, czystości klem i biegunów, wskazana jest też systematyczna diagnostyka przy pomocy profesjonalnego sprzętu, na przykład dedykowanym testerem diagnostycznym.

  Warto sprawdzić stan akumulatora przed sezonem, w serwisach sieci EuroWartsztat oferowane są badania akumulatorów dowolnej marki. Wykonanie profilaktycznej diagnostyki pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek podczas podróży.

  Nie należy zapominać także o znaczeniu właściwego doboru akumulatora, na który wpływ mają czynniki takie, jak zapotrzebowanie energetyczne pojazdu i zalecenia jego producenta, a także technologia, w jakiej wykonany został akumulator. Przykładem może być efektywne rozwiązanie Carbon Boost, które – zastosowane w akumulatorach Centra Futura i Exide Premium – przyspiesza ładowanie nie tylko w trakcie jazdy, ale też w czasie ładowania za pomocą prostownika, a także zwiększa o 30% wartość prądu rozruchowego w stosunku do standardowych akumulatorów.

   

  >>>>>>>Sprawdź swój akumulator w najbliższym EuroWarsztacie

  www.eurowarsztat.pl/mapa-warsztatow

  Newsletter

  Zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu otrzymywania newslettera.
  Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być w każdej chwili cofnięte.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Groupauto Polska Sp. z o.o., z siedzibą Aleje Jerozolimskie 56C, 00-803 Warszawa. Podane dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO1 oraz uśude2 tj. na podstawie wyrażonej zgody w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną (newsletter) na podany w formularzu rejestracji adres email.

  PEŁNA TREŚĆ KLAUZULI